en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
Hakkımda
1872
 

Networke ilk başladığımda benim de şüphelerim vardı tabikide.Olur mu olmaz mı kazanbilir miyim acaba bir sürü soru işaretleri vardı kafamda...

Enes Olgun katlamanın gücünden ve zaman kaldıracının harika bir şey olduğundan bahsediyordu.

Söyledikleri hoşuma gidiyordu ama bi yandan da aklım vereceğim paradaydı.Bian kararımı verdim ve verdim parayı kaydoldum.


Ama hala kafamda şüphelerim vardı.Sonra yavaş yavaş çalışmaya başladım.Başaracağımdan %100 emin olmasam da bana söylenen her şeyi en iyi şekilde yapmaya çalışıyordum.


Sonra sunumlar yapmaya başladım.1,2,3,5,10,20 ardından takipleri derken bikaç tane kayıt aldım.O arkadaşlarla çalışmaya başladık.Onların sunumları benim sunumlarım derken güzel bi çalışma içerisine girdik.


Ama ortada ne katlama vardı ne de zaman kaldıracı :)Ben çalışırsam iş oluyordu ben çalışmazsam olmuyordu.Ben çalışmayınca eğitim,sunum yapmayınca kayıt çıktığını hatırlamıyorum.

Hiç unutmam bi gün arayıp bitane kayıt aldık demişlerdi ben olmadan kayıt alındığı için havalara uçmuştum :)


Sonra herkes gibi sıkıntılı olduğum,gelgitler yaşadığım,cebimde paramın olmadığı çok günler yaşadım ve de bir süre sonra işi bıraktım.


Ve 1 yıl öğretmenlik yaptım.Öğretmenlik yaptığım sırada gördümki bu benim istediğim ve hayal ettiğim hayat değil.Bu arada 3 bin tl civarında da borcum olmuştu.Sonra öğretmenliğimin 8. ayında tekrar network yapmaya karar verdim.


O zamanlar hem öğretmenlik hem de network yapıyordum.5-6 arkadaşımla tekrar başladım çalışmaya.4 ay boyunca bir günümü bile boş geçirmedim.4 ay boyunca 1 gün bile sabah istediğim vakte kadar uyuduğumu hatırlamıyorum.


Sürekli sunum,takip,eğitimler,toplantılar,seminerler,kamplar...

Hayallerim için durmadan çalıştım.Öğretmenliğimin 1. yılında bir karar vererek bundan sonra sadece network yapmaya karar verdim ve hayatımı bu yönde devam ettirdim.


Çalışıyordum artık kazanmaya da başlamıştım ama gelen para yine iş için bi yerlere gidiyordu ya eksilerdeydim ya da gelen para anca yetiyordu.Ama bu sefer pes etmedim daha da direndim ve amacımdan sapmadan yoluma devam ettim.


Ve 1,5 senenin sonunda 30.000 civarında para kazandım.Artık yavaş yavaş organizasyonum oturmaya başlamıştı.İçim huzurlu ve de hayata daha güvenle bakıyordum.Ne bi çalışma saatim ne de başımda bi patronum vardı.


2012 temmuz ayında Antalya askerlik şubesine gittim ve askerliğimin çıktığını öğrendim.Hemen bu konuyu liderlerimle görüştüm.Git dediler...


Ve 2012 Ağustos ayında kısa dönem asker olarak askerliğe başladım.6 ay boyunca işimle alakalı olarak 1 dakika bile çalışamadım.Tek yapabildiğim haftadabir telden satışlar kaç oldu diye sormaktı.


Sunumlarda hep anlatırdık hastalanabilirsin,işinle ilgilenemeyebilirsin,askere gidebilirsin veya başka bi şey olur işine vakit ayıramazsın kazancın devam eder mi derdik.Cevap tabikide hayır.Ama networkte organizasyonunu  kurduktan sonra kazancın devam eder derdik.

Hep anlattıklarımı artık yaşama vaktim gelmişti.


5,5 aylık askerlik hayatım boyunca totalde 28.000 tl kazanarak hep anlattığımız zaman kaldıracının ne demek olduğunu yaşayarak gördüm :)


Bu kazandığım miktarı ne başımızdaki komutanlar ne de alayın en yetkili kişisi alay komutanı kazanıyordu.


Alay komutanımız  45 yasındaydı ve 14 yaşından beri kariyeri için çalışıyordu.Ortalama 30 sene.Bense 23 yaşında ve askerde yani işimin başında değildim.Benim yaşadığım ömür daha onun meslek hayatı kadar bile değildi.Ama kazancımız aynıydı.

Toplantılarımda önce elinizde nasıl ve de ne kadar büyük bir işin olduğunun farkına varın ondan sonra başlayın çalışmaya diyorum.Tam olarak anlatmaya çalıştığım bu işte arkadaşlar.

Ben ne seçilmiş biri ne de özel yetenekleri  olan ne de çevresi çok geniş biriyim.Ben de çoğunuz gibi sıradan biriyim.

Bunun için diyoruz network sıradan insanların sıra dışı paralar kazandığı bir sektördür diye.

Tek farkım çok istedim,bedelini ödedim ve  de istediğimi başarana kadar bırakmadım.Network te cömertiğini göstererek karşılığını kat be kat vermeye başladı.Yaptıklarıma ve kazandıklarıma bakarak diyorumki bu daha bir başlangıç.Hatta bu hiçbir şey.

Daha  yolun çok başındayız arkadaşlar.Daha işimizi duymayan bilmeyen yaşam değiştiren organizasyonumuzla tanışmayı bekleyen milyonlarca insan var arkadaşlar.

Network size hayal ettiklerinizden çok daha fazlasını verebilir.Eğer SİZ  isterseniz.


ALİ URAL HAKKINDA